Mieszkańcy listy piszą…

Mieszkańcy listy piszą…

Postanowiliśmy się podzielić z Wami jednym z listów który otrzymaliśmy na skrzynkę mailową info@niedlachaosu.pl, przeczytajcie i zobaczcie, że wiele osób ma podobne odczucia jak my i to nie prawda, że jesteśmy maleńką grupą pieniaczy jak nas nazywają sługusy Wójtowej, okazuje się że jest nas bardzo dużo mamy wiele sygnałów z różnych części gminy …a co za tym idzie MAMY MOC …


“Witam,
Od 2006 roku mieszkam w Dobrej, przeprowadziłam się z centrum miasta z rodziną szukając miejsca, które będzie dla nas oazą spokoju pełnego zieleni, czystego powietrza i śpiewu ptaków, tylko tyle i aż tyle. Oboje z mężem pracujemy w mieście, szkoła syna także jest w mieście. Nasz dom i Dobrą traktujemy jak miejsce tzw. odpoczynku od zgiełku miasta. Mieszkając tu przez te lata obserwujemy jak Dobra się zmienia… niestety nie zawsze na dobre. Zawsze byliśmy przeciwni rządom Pani Teresy Dery a to co ostatnio się dzieje jest przerażające. Za chwilę będziemy mieszkać wśród betonów bez zieleni i w smrodzie.
Poniżej kilka tematów którym byliśmy i jesteśmy przeciwni:
1. Brak szacunku Pani Dery do tego co zastała w Dobrej do tego co tworzyli przez lata ludzie, którzy byli tu przed nami.
2. Tworzenie z Dobrej „miasta” – po co Netto a teraz Biedronka, nie lepiej małe sklepy i wspomaganie miejscowego handlu? Zaraz zechce Pani Dera wybudować centrum handlowe, kolejny pomnik i przecinać wstęgi na otwarciu – megalomania…
3. Kompletnie nieprzemyślane inwestycje, Wójt nie wie, że istnieje coś takiego jak Dialog społeczny i Dialog techniczny. Traktuje gminę jak swoją własność… „A po nas choćby potop”.
4. Nagminne wycinanie drzew w Dobrej pod kolejne inwestycje np. wspomnianą Biedronkę czy drogę rowerową. Naprawdę nie trzeba wycinać drzew aby stworzyć coś nowego, może powinna wyjechać do innych gmin czy państw na szkolenia i zobaczyć jak to się robi.
5. Gmina nie dba w ogóle o zieleń, nie przewiduje, bo pytaliśmy, żadnych nasadzeń kompensacyjnych a to co sadzi wokół niektórych inwestycji to tragedia – słabe i bez konsultacji z osobą która zna się na zieleni, ale Festiwal Róż jest i to tylko na pokaz. Dożynki to już żart bo już nie ma gdzie siać…
6. Wycinka drzew pod Biedronkę miała miejsce w okresie lęgowym bez konsultacji ornitologa, oględzin dokonał wykonawca….pismem i odpowiedzią od gminy w tej sprawie dysponujemy.
7. Ustalanie opłat za wywóz śmieci zależne od zużycia wody, całkowicie chory pomysł, niesprawiedliwy i szkodliwy społecznie. Najpierw bez opamiętania wystawia się zielone kontenery (do których odpady wyrzucają firmy ogrodnicze – bo za darmo) a potem okazuje się, że powstałe przez taką niegospodarność koszty przerzuca się lekką ręką na mieszkańców.
8. Po co budować kolejne „stadiony narodowe” w Dobrej jak mieszkańcy od 10 lat nie mogą się doprosić dróg dojazdowych do posesji (poza córką Pani Dery), na postawione przez nas pytanie Pani Dera odpowiedziała, że nie rozumiemy zadań gminy i wykazujemy się niewiedzą.
9. Brak planu zagospodarowania terenu w Dobrej wszystkie działki są głównie pod zabudowę mieszkalną, a gdzie tereny rekreacyjne, parki, infrastruktura techniczna, drogi, chodniki, które pokryją zapotrzebowanie powstających w coraz większej ilości domów.

Kiedyś trzeba powiedzieć STOP.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *