W dwa tygodnie zebrali ponad 2500 podpisów

W dwa tygodnie zebrali ponad 2500 podpisów

Inicjatorzy referendum złożyli na ręce komisarza wyborczego 2557 podpisów mieszkańców gminy popierających wniosek o odwołanie wójta gminy Dobra Teresy Dera przed końcem kadencji. Organizatorom przy pomocy wolontariuszy i mieszkańców udało nam się zebrać ponad 2500 podpisów w dwa tygodnie. Jeżeli wniosek przejdzie pozytywną weryfikację komisarza wyborczego, referendum odbędzie się w marcu.

– To ponad 2500 tysiąca podpisów, które zaczęliśmy zbierać po 6 stycznia. Przyznam, że jestem zszokowany, że mamy ich tak dużo – informuje Jacek Zienkiewicz, jeden z inicjatorów referendum. – Mamy około 800 podpisów więcej niż wymagane minimum. Mieszkańcy ciągle się podpisują, dzwonią do nas, wysyłają maile. Podejrzewam, że liczba podpisów dojdzie nawet do 3 – 3,5 tysiąca. Nie trzeba do tego zachęcać. Co więcej zgłaszają się ci, którzy głosowali na panią wójt w wyborach.

Z informacji podanych przez Dyrektora Krajowego Biura Wyborczego weryfikacja podpisów potrwa około dwóch tygodni. Możliwy termin Referendum gminnego to druga połowa marca.

Tekst i Foto: radnylindner.pl #dobrawybiera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *